Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Jak zadawać pytania horarne?

Izabela Podlaska-Konkel

Horoskop urodzeniowy wskaże nam najważniejsze momenty w naszym życiu, możliwości, jakie możemy wykorzystać i ograniczenia, jakie powinniśmy pokonać, aby dotrzeć do upragnionego celu. Nie zawsze jednak odpowie nam precyzyjnie na wszystkie nasze pytania. Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Problem
Po pierwsze,
przeanalizuj problem czy sytuację, o którą chcesz zapytać. Nieraz pierwsze pytanie wcale nie opisuje istoty sytuacji czy problemu, z jakim pytający nie umie sobie poradzić. Klientka pyta, czy będzie mieszkać w tym domu, ale po dopytaniu okazuje się, że interesuje ją tak naprawdę to, czy dojdzie do rozwodu i czy mąż nadal ją kocha. Czyli pyta o coś zupełnie innego. Dlatego przed zadaniem pytania warto zastanowić się, w czym tkwi problem. Dzięki temu odczytanie horoskopu będzie trafne. Jeśli nie poznasz sytuacji, w jakiej jest osoba pytająca, możesz błędnie odczytać znaki i podpowiedzi, jakie daje horoskop horarny.

Pytanie
Po drugie, zadaj konkretne pytanie. Sformułuj je w jak najprostszych słowach, prosto i na temat. Postaraj się, aby pytanie nie było długie, najlepiej złożone tylko z jednego zdania (i do tego pojedynczego). W ten sposób unikniesz komplikacji podczas rozpoznawania, która planeta oznacza osoby, rzeczy lub sprawy, o które pytasz.

Data
Po trzecie, zapisz datę i godzinę zadania pytania. Jeśli nie chcesz lub nie potrafisz sam poradzić sobie z odczytaniem horoskopu horarnego, zwróć się ze swoim pytaniem do astrologa. Nie zdziw się jednak, jeśli astrolog przyjmie inną godzinę zadania pytania od tej, którą zapisałeś, kiedy sformułowałeś pytanie. Przyczyna tego jest prosta. Jeśli sam sobie zadajesz sobie pytanie po przemyśleniu problemu, to data, godzina i miejsce, w jakim je zadałeś, bierzesz jako dane postawienia horoskopu horarnego. Jeśli jednak zadajesz pytanie komuś innemu, wtedy on decyduje, kiedy zrozumiał pytanie i na ten moment stawia horoskop pytaniowy.

Miejsce
Po czwarte,
jeśli jesteś astrologiem horarnym lub chcesz nim zostać, możesz spotkać się z problemem miejsca, na jakie należy postawić pytanie. Kiedy ktoś wysyła maila lub dzwoni z innego miasta, kraju czy kontynentu, powstaje problem, na jakie miejsce postawić horoskop horarny: na miejsce przebywania klienta czy astrologa? W przypadku listów czy maili sprawa jest raczej prosta: stawiamy horoskop na moment zrozumienia pytania, czyli po przeczytaniu listu i po ewentualnym dopytaniu, w czym dokładnie jest problem. Horoskop stawiamy więc na miejsce, w którym przebywa astrolog. Sprawa się komplikuje, kiedy pytanie zadane jest podczas rozmowy telefonicznej, a dwie osoby są w zupełnie różnych miejscach. Są dwie szkoły radzenia sobie z tym problemem. Jedni astrologowie horarni stawiają horoskop na miejsce, w którym przebywa klient w momencie zadania pytania. Tłumaczą to tym, że horoskop jest wtedy jak zdjęcie, które, zrobione w danym miejscu i w danym czasie, opisuje sytuację i daje odpowiedź na pytanie, które zadaje klient. Inni astrologowie, do których też sama się zaliczam, stawiają horoskop na miejsce i moment, w którym oni dostali i zrozumieli pytanie. Kilka razy sprawdzałam, która metoda działa, analizując to samo pytanie poprzez postawienie dwóch horoskopów: na miejsce, w którym był pytający i na miejsce, w którym byłam ja. Zawsze ten drugi horoskop bardziej opisywał sytuację i dawał precyzyjną odpowiedź na pytanie. O tym, jak się o tym samemu przekonać, napiszę w następnych numerach naszego kwartalnika.

Wartość
Po piąte, oceń, czy pytanie warte jest tego, aby poświęcać mu czas i analizować horoskop horarny, jaki postawimy, aby na nie odpowiedzieć. Niektórzy astrologowie uważają, że ten punkt jest najważniejszy i badają go na samym początku. Czy rzeczywiście astrologia ma służyć do tego, aby sprawdzać, czy on zadzwoni jutro, czy umówić się z sąsiadami na spotkanie lub czy mój kot dzisiaj lubi karmę whiskas? Oczywiście, można to robić dla praktyki i ćwiczeń. Ale kiedy pojawia się klient z takim pytaniem, ja odmawiam. Warto się zastanowić, czy warto odpowiadać na błahe pytanie, na które odpowiedź albo nie jest istotna, albo uzyskamy ją i tak w bardzo krótkim czasie. Astrologia horarna jest sztuką odpowiadania na trudne i istotne dla życia człowieka pytania. Warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na postawienie horoskopu.

Artykuł ukazał się w kwartalniku "Astrologia Profesjonalna" nr 1(1)/2010

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588