Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Numer 17 [4(17)2014]

3 marca 2018 roku ukazał się 17. numer kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”. Polecamy artykuły o Wenus i Jowiszu, dwóch planetach, które sprawiają, że jest nam w życiu łatwiej. Izabela Podlaska-Konkel w teście o Wenus w domach podpowiada, gdzie możemy znaleźć luksus i pieniądze. Ewa Krajewska radzi, jak wykorzystać tranzyty Jowisza. Sporo miejsca poświęcamy astrologii i polityce. Robert Antoniak przybliża nam horoskop II wojny światowej i dodatkowe horoskopy, które miały wpływ na jej przebieg i zakończenie. Natalia Stala prezentuje dawną technikę profekcji.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym: http://sklepmagiczny.pl

"Astrologia Profesjonalna" numer 17
[4(17)/2014], format A4, 56 s., kolorowa okładka, czarno-biały środek
cena 24,99 zł

SPIS TREŚšCI

Od redakcji

Nauka astrologii 

3 Dom Wenus czyli życiowy luksus
Izabela Podlaska-Konkel
Wenus jest planetą, która symbolizuje piękno, poczucie harmonii, przyjemności i życiowe ułatwienia, które umilają nam życie. W horoskopie urodzeniowym określa typ relacji, jakie tworzymy, chęć zabawy i rozrywki, jakie lubimy oraz hobby, jakie zajmuje nas w wolnym czasie. Wskazuje naszą skłonność do luksusu, stosunek do pieniędzy i poczucie estetyki. Dom, w którym Wenus przebywa, wskazuje na ten obszar życia, w którym nam łatwiej osiągnąć swoje cele, a korzyści są większe niż wysiłek.

7 Tranzyty Jowisza
Ewa Krajewska
Kiedy niespodziewanie dopisuje nam szczęście, wszystko układa się po naszej myśli i osiągamy sukces, nawet jeśli o niego zabiegaliśmy, zazwyczaj mamy do czynienia z tranzytem Jowisza. Może on przynieść spełnienie marzeń albo wielkie rozczarowanie. Wiele zależy od naszej postawy i od tego, jak wykorzystamy ten czas. Jowisz w astrologii określany jest mianem wielkiego szczęścia. Ta beneficzna planeta kojarzona jest z rozwojem, ekspansją, powiększaniem, poszerzaniem granic, szczęściem.

Astrologia polityczna

19 Horoskop II wojny światowej
Robert Antoniak
Dokładny czas wybuchu wojny z punktu widzenia historycznego nie musi być powodem (choć był) długich dociekań, jednak dla matematycznej astrologii ma to kolosalne znaczenie, zwłaszcza że kierownictwo III Rzeszy często polegało na jej skrupulatnych obliczeniach. Znane są fakty, że bogactwo wiedzy ezoterycznej w całkowicie amoralny sposób wykorzystywane było przez nazistowską sitwę, a do strategii planowania bitew angażowano umiejętności wielu astrologów. Na moment hitlerowskiej inwazji na Polskę złoczynne planety ustawiły się tak wyjątkowo, że nawet nie trzeba tego zbytnio komentować. Najlepiej to oddaje solariusz horoskopu II RP na rok 1939.

37 Astrologia i polityka
Izabela Podlaska-Konkel
Podstawą astrologii politycznej i światowej są analizy długoterminowych cykli planet i prognozy nie na rok, dwa czy pięć lat, ale na dekady czy stulecia. Dopiero kiedy astrolog dobrze pozna te długoletnie cykle, może trafnie odnieść je do cykli krótkoterminowych, rocznych lub dwuletnich, i z sukcesem przewidywać bieżące wydarzenia. Mówimy tu o cyklach planet społecznych i pokoleniowych oraz sarosach, które wpływają nie tylko na losy konkretnych obywateli i pojedynczych polityków i ugrupowań, ale również na losy lokalnej społeczności, regionu, całego kraju i narodu. Do prognoz politycznych potrzebna jest nie tylko dogłębna znajomość kilku dziedzin astrologii, ale i dobra orientacja w gospodarczych, politycznych i społecznych trendach oraz historii.

Astrologia w praktyce

49 Profekcje. Nowe spojrzenie na dawną technikę predykcyjną

Natalia Stala
Profekcje stanowią bardzo szerokie zagadnienie, któremu można poświęcić wiele stron czy godzin wykładowych, zatem ten artykuł stanowi jedynie wprowadzenie. Wyjaśniam w nim, czym są profekcje, skąd się właściwie wzięły oraz przedstawiam różne możliwości ich stosowania. Ktoś może zapytać dlaczego odświeżać technikę, która jest tak stara i mocno pokryta kurzem, że we współczesnej astrologii humanistycznej dawno o niej zapomniano? Odpowiedź jest bardzo prosta: dawna astrologia jest skarbnicą technik, reguł i zasad, które pozwalają odnajdywać odpowiedzi na wiele pytań i warto do nich sięgać, bo zdecydowanie nie są one anachronizmem. Profekcje działają w 12-letnich cyklach, gdyż po takim czasie powtarzają się te same profekcyjne momenty.

55 Saturn w Koziorożcu
Izabela Podlaska-Konkel
Saturn włada znakiem Koziorożca i czuje się tu jak u siebie, więc jego działanie będzie silne, trwałe i skuteczne. Nie zapominajmy jednak, że Saturn to jednak maleficzna planeta. Kiedy jest silny, bo w swoim znaku, wskazuje, że na drugi plan schodzą potrzeby jednostki i odstępstwa od reguły. Nadchodzi czas ogólnych regulacji, życia z kalkulatorem w ręku, oszczędzania i wzmocnienia struktur państwowych, co nie każdemu może się podobać. Tam, gdzie panował chaos i artystyczny nieład, wkroczy porządek i nastaną sztywne reguły. Saturn rozlicza z tego, co na wyrost, za drogie, ze zbyt dużym rozmachem, źle zaplanowane i błędnie policzone. Koziorożec oznacza struktury, duże firmy, administrację publiczną i rząd.

http://astrologiapro.pl/
Informacje o piśmie
* Wydawca: Albireo s.c.
* Cena: 24,99 zł
* Liczba stron: 56
* Format: A4
* Częstotliwość ukazywania się: kwartalnik
* Data publikacji: 3.03.2018
* Do kupienia: sklepmagiczny.pl, telefoniczne zamówienia 600218488, 600218588
* Redakcja:
Redaktor naczelna: Izabela Podlaska-Konkel
Sekretarz redakcji: Miłosława Krogulska
* Redakcja graficzna: Mateusz Konkel

 

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588