Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Numer 10 [1(10)/2013]

16 maja 2015 roku ukazał się 10. numer "Astrologii Profesjonalnej". W tym numerze poświęcamy dużo miejsca sprawom szóstego domu. Przyglądamy się zastosowaniu komet na przestrzeni wieków w astrologii mundalnej i urodzeniowej. Piszemy o tym, jak interpretować tranzyty Plutona, uważane za najsilniejsze w życiu każdego człowieka. Opisujemy zasady astrologii azteckiej. Dla tych, którzy pracują ze starymi datami, mamy artykuł na temat stylów liczenia początku roku.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym:http://sklepmagiczny.pl

"Astrologia Profesjonalna" numer 10
[1(10)/2013], format A4, 52 s., kolorowa okł‚adka, czarno-biał‚y ś›rodek
cena 24,99 zł

SPIS TREŚšCI

Od redakcji

Nauka astrologii
3 Szósty dom czyli bez pracy nie ma kołaczy
Miłosława Krogulska
Szósty dom uważany jest za dom pracy i służby, a nie splendoru i kariery. Z tego powodu nie ma dobrej renomy wśród astrologów. Jednak aby do czegoś wartościowego w życiu dojść, trzeba mieć cierpliwość i doświadczenie, a także wiedzieć, co możemy kontrolować, a co nigdy nie podda się naszej woli. Nie ma złego szóstego domu, ale czasami sami nie znamy naszego potencjału lub wykorzystujemy go w niewłaściwy sposób. Każdemu elementowi horoskopu możemy przypisać znaczenia pozytywne i negatywne. Zamiast powtarzać astrologiczne przesądy, warto popatrzeć na szósty dom w szerszym kontekście.

17 Style liczenia początku roku
Izabela Podlaska-Konkel
Na całym świecie Nowy Rok obchodzony jest pierwszego stycznia. Jednak nie zawsze tak było. Najstarsze zachowane informacje o początku roku pochodzą z Mezopotamii z około 2000 roku przed naszą erą, kiedy celebrowano Nowy Rok blisko równonocy wiosennej w połowie marca. Zmiana pór roku w wielu cywilizacjach wyznaczała początek roku. W Egipcie, u Fenicjan czy Persów zbiegał się on z równonocą jesienną w połowie września, a w starożytnej Grecji obchodzono Nowy Rok podczas zimowego przesilenia. Sposoby liczenia początku roku zwane są stylami. Przedstawiamy najważniejsze i najbardziej popularne z nich.

Historia
21 Komety w astrologii
Rod Chang
tłum. Izabela Podlaska-Konkel
Od starożytności do średniowiecza komety były postrzegane jako symbol diabelskiej siły, która zapowiada naturalne katastrofy, chaos związany z ludźmi oraz rzezie. A historia pogłębiła ludzki strach przed niesławą komet. Kiedy w 684 r. n.e. Kometa Halleya pojawiła się na niebie, nastała trzymiesięczna ulewa i wybuchła epidemia czarnej śmierci. W 1066 roku Kometa Halleya ponownie pojawiła się na niebie. Harold II, ówczesny król Anglii, walczył o tron z Wilhelmem Zdobywcą, Księciem Normandii i zginął w słynnej bitwie pod Hastings.

29 Astrologia aztecka
Ewa Krajewska
Wysokiej rangi azteccy kapłani z układu planet i gwiazd na niebie odczytywali ważne wydarzenia, ale wiedzę o tym przekazywali jedynie elicie rządzącej. Astrologowie ci doradzali władcom, kiedy należy wyruszyć na wojnę, a kiedy lepiej uniknąć konfliktu, gdyż zakończyłby się on klęską dla całego narodu. Zarówno azteckim królom, jak i zwykłym obywatelom, nie pozostało nic innego jak dostosować się do rad kapłanów-astrologów, by nie rozgniewać bogów.

Astrologia w praktyce
39 Tranzyty Plutona
Izabela Podlaska-Konkel
Pluton jest planetą siły woli, podświadomości i dogłębnych wewnętrznych przemian. Po jego tranzytach możemy spodziewać się silnych emocjonalnych przeżyć i odkrywania zakamarków swojej podświadomości. Tranzyty Plutona pokazują, kim naprawdę jesteśmy, na co nas stać i czego najbardziej się boimy. Pozwalają znaleźć w sobie siłę woli i motywację do zmiany swojego życia na lepsze. Największym problemem podczas tranzytu Plutona jest to, że często musimy wybierać między mniejszym i większym złem. Nie ma nigdy opcji idealnej, która pogodziłaby interesy obu stron.

 

http://astrologiapro.pl/
Informacje o piśmie
* Wydawca: Albireo s.c.
* Cena: 24,99 zł
* Liczba stron: 52
* Format: A4
* Częstotliwość ukazywania się: kwartalnik
* Data publikacji: 16.05.2015
* Do kupienia: sklepmagiczny.pl, telefoniczne zamówienia 600218488, 600218588
* Redakcja:
Redaktor naczelna: Izabela Podlaska-Konkel
Sekretarz redakcji: Miłosława Krogulska
* Redakcja graficzna: Mateusz Konkel

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588