Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Numer 9 [4(09)2012]

W styczniu 2015 roku po długiej przerwie ukazał się kolejny numer kwartalnika "Astrologia Profesjonalna". Kolejne numery już niedługo. Zachęcam do czytania i przesyłania opinii o naszym piśmie. Ten numer ukazał się w nowym, większym formacie, bardziej czytelnym i dostosowanym do potrzeb graficznych naszego kwartalnika. Ma też większą objętość.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym:http://sklepmagiczny.pl

"Astrologia Profesjonalna" numer 9 [4(9)2012]
format A4, 60 s., kolorowa okł‚adka, czarno-biał‚y ś›rodek
cena 24,99 zł

SPIS TREŚšCI

Od redakcji

NAUKA ASTROLOGII
3 Wstęp do tranzytów planet. Tranzyty planet osobistych.
Miłosława Krogulska
Warto zwracać baczną uwagę na tranzyty planet społecznych i pokoleniowych, bo one wyznaczają punkty zwrotne na naszej drodze życiowej. Niemniej ważne są jednak tranzyty planet osobistych: Księżyca, Słońca, Merkurego, Wenus i Marsa. Wyznaczają one nasz osobisty kalendarz roku, w rytm którego żyjemy, łapiemy okazje i omijamy niebezpieczne sytuacje. Mniej zauważalny wpływ mają na dom, który tranzytują, wyjątkiem wierzchołka domu, z którym koniunkcja może przynieść znaczące wydarzenia w naszym codziennym życiu.

18 Piękna i Bestia – aspekty Wenus z Plutonem
Ewa Krajewska
Kiedy Wenus i Pluton spotkają się w horoskopie urodzeniowym, dochodzi do niezwykle ciekawych sytuacji. Piękna, harmonijna i wygodnicka Wenus zderza się z transformującą siłą Plutona, a zatem nie wystarczy już komfortowe życie, udany związek czy pokaźna suma na koncie. Pluton każe Wenus sięgać po więcej, wzmaga nieposkromiony apetyt na dobra materialne, podsyca pragnienie wielkiej namiętności, rozkoszy seksualnej, miłości aż po grób oraz potrzebę pchnięcia sztuki w nowym kierunku.

28 Znak Bliźniąt
Izabela Podlaska-Konkel
Znak Bliźniąt to trzeci w kolejności znak zodiaku który jest jednocześnie ostatnim wiosennym znakiem. Jego charakterystyka pochodzi od połączenia symboliki żywiołu powietrza i jakości zmiennej, którym Bliźnięta są w zodiaku podporządkowane. Słońce w swojej pozornej rocznej wędrówce po niebie przebywa w znaku Bliźniąt od 21 maja do 20 czerwca. Bliźnięta są znakiem zmiennym, powietrznym, męskim, dziennym, ludzkim, posiadającym głos, jałowym i podwójnym.

30 Strefy czasowe i czas letni w Polsce
Izabela Podlaska-Konkel
Czas letni to dość nowy wynalazek. Zaczęto go wprowadzać na początku XX wieku podczas pierwszej wojny światowej. Szybko upowszechnił się na całym świecie, choć nie wszystkie kraje wprowadzają czas letni. Czas letni jest więc czasem lokalnym, który dany kraj przyjmuje dla pewnego okresu roku, zazwyczaj wyprzedzający o godzinę standardowy czas strefowy. W Polsce czas letni był wprowadzany na początku różnie, poniższe informacje mogą pomóc w ustaleniu odpowiedniego ascendentu.

34 Właściwy czas. Zagadnienia astrologii tybetańskiej.
Jan Przyłuski
Wiele zostało napisane na temat Wschodu i Zachodu, jednak uzgodnienie różnic między astrologią tybetańską i europejską nadal wymaga sporo pracy. W języku tybetańskim w ogóle nie istnieje odpowiednik słowa „astrologia” i mówi się jedynie o „kalkulacji”, o praktyce obliczania miary. Jest to wiedza dotycząca spraw względnych, a więc tego, jakie rzeczy zdają się być, jak nam się przedstawiają, oraz jak wzajemnie zależą od siebie.

WARSZTAT ASTROLOGA
38 Elekcje dotyczące małżeństwa i dzieci
Vivian Robson (tłum. Izabela Podlaska-Konkel)
Sygnifikatorami mężczyzny są ascendent, jego władca, Słońce i planeta, z którą Księżyc utworzył ostatni aspekt. Kobiecie przypisujemy siódmy dom, jego władcę, Wenus i planetę, z którą Księżyc zamierza utworzyć najbliższy aspekt. Dziesiąty dom, jego władca i planety, które się w nim znajdują oraz te, które tworzą aspekt z wierzchołkiem domu dziesiątego lub z jego władcą, wskazują, co dobrego lub złego się wydarzy między partnerami.

41 Sygnifikatory dzieci w horoskopie urodzeniowym
William Lilly (tłum. Izabela Podlaska-Konkel)
Liczbę dzieci możesz poniekąd odczytać na podstawie wielu przesłanek. Wnioskuj o dużej liczbie dzieci, jeśli w piątym lub jedenastym domu jest wiele planet płodnych w znakach płodnych. Natomiast jeśli w tych domach znajduje się mało planet i są one w znakach jałowych, spodziewaj się mniej dzieci. Płodne planety w znakach podwójnych podwajają liczbę dzieci, zaś w znakach płodnych ją potrajają.

45 Horoskopy dzieci
Izabela Podlaska-Konkel
Kiedy rodzi się dziecko, rodzi się również pytanie, kim będzie w przyszłości. Co można odczytać z jego horoskopu, czy widać całą jego przyszłość i jak za pomocą wiedzy o planetach dobrze pokierować edukacją i wychowaniem dziecka? Interpretacja horoskopu dziecka może przynieść wiele pożytku rodzicom i krewnym. Trzeba być jednak ostrożnym, bo każda negatywna opinia na temat dziecka będzie przez rodziców przyjmowana ze strachem i bardziej zapada w pamięć niż to, co mówimy o dziecku dobrego.

ASTROLOGIA HORARNA
52 Pytania dotyczące pierwszego domu
Izabela Podlaska-Konkel
Praktycznie każde pytanie horarne dotyczy pierwszego domu, ponieważ symbolizuje on
osobę pytającą. Jest jednak kilka rodzajów pytań, które dotyczą konkretnie tego domu. Są to pytania: o stan zdrowia, witalność, samopoczucie, o długość i jakość życia, o to, gdzie pojechać, gdzie żyć, o bliskie otoczenie pytającego, pytania ogólne na temat polityki, ekonomii, pogody itp.

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588