Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Numer 4(5)/2011

Astrologia Profesjonalna numer 4(5)/2011
90 stron, kolorowa okł‚adka, czarno-biał‚y ś›rodek
cena 24,99 zł

SPIS TREŚšCI

Od redakcji

ASTROLOGIA W PRAKTYCE

3 Merkury: myślę, mówię™, poznaję™
Izabela Podlaska-Konkel
Planeta Merkury w horoskopie urodzeniowym symbolizuje inteligencję™, komunikację™, podróże, uczenie się™ i dział‚alność intelektualną…. Kiedy przyjrzymy się™ jej bliżej, możemy z pozycji Merkurego w horoskopie odczytać‡, jak ktoś› mówi, w jaki sposób myś›li i poznaje Ś›wiat. Przyjrzymy się™ pozycji Merkurego w horoskopie Leonarda da Vinci, Bono, Jamiego Olivera, Marthy Stewart, Baracka Obamy, Lecha Wałęsy, Silvio Berlusconiego, Winstona Churchilla, Marii Curie-Skłodowskiej, Tolkiena, Michaela Bloomberga i Ryszarda Kapuścińskiego.

NAUKA ASTROLOGII

32 Znak Byka

Izabela Podlaska-Konkel
Znak Byka to drugi po Baranie znak zodiaku, który w przyrodzie zapowiada wzrost, ciepło i podtrzymywanie życia. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ziemi i jakości stałej, którym Byk jest w zodiaku podporzą…dkowany.

36 Znaki zwierzęce i ludzkie

Miłosława Krogulska
Znaki zodiaku można podzielić‡ według różnych kategorii, w tym na zwierzęce i ludzkie. W ostatnich latach zwykliśmy uważać‡, że taki podział należy do zapomnianego dziedzictwa astrologii klasycznej. Jednak dzisiaj na fali renesansu dawnych technik astrologicznych warto odkurzyć‡ najważniejsze wiadomoś›ci i praktyczne wskazówki dotyczą…ce tego podział‚u, mię™dzy innymi z dzieł‚ sł‚ynnego arabskiego astrologa Al Biruniego.

54 Żywioł ognia

Izabela Podlaska-Konkel
Ogień„ to życiowa energia, która trzyma nas przy życiu. Wyraża siłę™ fizyczną…, nasze zdrowie, ale również siłę™ woli, czyli to, czego jesteś›my w stanie dokonać‡, aby osiągnąć swoje cele. Ambicja jest niezbę™dna, aby coś› w życiu osią…gnąć‡.

57 Słońce: główny element horoskopu
Izabela Podlaska-Konkel
Słońce jest z natury gorą…ce, suche, ale w bardziej umiarkowany sposób niż Mars. Jest planetą… mę™ską…, dzienną…. Symbolicznie oznacza naszą… siłę™ życiową, tożsamość‡, predyspozycje charakteru i ogólne warunki, w jakich dane nam jest żyć. Przedstawia to, kim jesteś›my, ale też kim chcielibyś›my być‡.

WARSZTAT ASTROLOGA

60 Horoskop strony internetowej

Izabela Podlaska-Konkel
Internet stał‚ się™ w przecią…gu ostatnich kilkunastu lat narzę™dziem komunikacji obecnym w każdym domu. Coraz więcej ludzi używa poczty elektronicznej, prowadzi bloga czy zakł‚ada swoją stronę™ internetową… lub forum dyskusyjne. Jakich reguł‚ astrologii elekcyjnej używać przy zakł‚adaniu stron internetowych i jakich puł‚apek unikać?

68 Próżny kurs Księżyca

Miłosława Krogulska
Próżny kurs Księżyca robi wielką… karierę™ w astrologii, magii i ezoteryce. Uważa się™, że to czas pechowy, kiedy nie należy niczego ważnego robić. Ale czy rzeczywiś›cie jest się™ czego bać‡? W artykule omółwiony jest wpł‚yw ostatniego aspektu Księżyca na dział‚anie próżnego kursu, problem jego orby, a także znaczenie próżnego kursu Księżyca w horoskopie urodzeniowym i progresywnym.

Zapowiedzi

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588