Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Izabela Podlaska-Konkel
 W czerwcu 2102 roku Jowisz zawitał do znaku Bliźniąt, gdzie pozostanie przez kolejnych dwanaście miesięcy. Co nam przyniesie pobyt wielkiego benefika w znaku tradycyjnie uważanym za miejsce jego wygnania?

Jowisz symbolizuje szczęście, dużo, nadmiar, rozgłos, przyciąganie, dużo energii, zamieszanie, marnotrawstwo. W horoskopie urodzeniowym Jowisz oznacza to, co nas spotka dobrego, jakie są nasze atuty i co nam w życiu przyjdzie łatwiej i bez problemów, na czym najwięcej zyskamy i zarobimy. Jeśli nie realizujemy celów swojego Jowisza (czyli cech znaku i domu, w jakim się znajduje), czujemy się niespełnieni, brak nam szczęścia w życiu. Czujemy, że coś nas w życiu omija.

Mocny Jowisz
Są miejsca w zodiaku, w których Jowisz czuje się lepiej, a są takie, w których musi działać inaczej niż jest do tego przyzwyczajony. Jowisz włada w zodiaku znakami Strzelca i Ryb. Tam jego planetarne cechy realizują się w całej okazałości. W znaku Raka Jowisz jest wywyższony. Gorsze miejsca dla Jowisza to znaki Panny i Bliźniąt, gdzie jest na wygnaniu oraz Koziorożca, gdzie jest w upadku. W tych znakach Jowisz działa niestandardowo i zamiast działać z rozmachem, skupia się na szczególe i częściej działa w zmiennych warunkach.

Na wygnaniu w Bliźniętach
Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada. Musi więc działać niestandardowo, bo mało zna teren, na którym jest i musi dostosować się do warunków znaku opozycyjnego, które są niezgodne z jego naturą. Nie może się rządzić, jak to robi w swoim znaku, bo nie ma poparcia dworu ani swoich pomocników. Jowisz na wygnaniu w znaku Bliźniąt nie zna reguł tam rządzących i musi zmienić swoją strategię działania. Musi zadowolić się namiastką tego, co może mieć bez problemu u siebie.

Tak samo my, którzy chcemy wykorzystać ten tranzyt, powinniśmy oczekiwać od Jowisza czegoś innego niż kiedy działa na nasz horoskop w znakach, w których jest w godności (w Strzelcu, Rybach i Raku). Zamiast jednej wielkiej okazji daje nam wiele małych, z których powinniśmy korzystać i nie czekać na wielką propozycję czy wielkie pieniądze, bo mogą one nie nadejść lub możemy je przegapić.

Rozproszenie to jedna z wielu pułapek, jakie czekać mogą Jowisza w znaku Bliźniąt. Są to również niewiara w finansowe powodzenie, łapanie kilku srok za ogon czyli nie poświęcanie czasu swoim największym talentom – bo nie umiemy się wtedy dobrze zorganizować.

Jowisz w Bliźniętach przyniesie nam:
- nowy typ nauczania, zmianę podejścia do metodologii i nauki
- głośnie powieści, nowe debiuty, analiza społecznych relacji i postaw
- życie teraźniejszością
- zmiana priorytetów i zasad, którymi się kierujemy w życiu codziennym
- nowe rynki zbytu i handlu
- nowe typy umów, zatrudnienia, współpracy
- nowe rozwiązania w samochodach i pojazdach mechanicznych
- rozwój turystyki – tanie linie, tańsze oferty
- ludzie staną się bardziej mobilni (migracja za pracą)
- nowe idee i nowi wyznawcy
- rewolucja komunikacyjna i techniczna
- innowacje w podróżach, środkach transportu
- nowy model edukacji
- ożywienie w handlu
- nowe media, tytuły prasowe, portale, stacje telewizyjne, nowy typ mediów
- upowszechnienie darmowego internetu
- nowy typ nośnika informacyjnego dla każdego,
- upowszechnienie nowoczesnych środków komunikacji

Zyskowne dziedziny na Jowiszu w Bliźniętach to handel, szczególnie rzeczami używanymi, organizowanie nowego rodzaju promocje, przecen, kuponów, zestawów itp. Im więcej będziemy dawać czy udostępniać za darmo, tym więcej klientów zdobędziemy. Trzeba też pamiętać, że na Jowiszu w Bliźniętach zarabia się na ilości, a nie na jakości. To, co drogie i ekskluzywne, nie przyniesie więc zysków. Natomiast to, co tanie i łatwo dostępne, będzie bardzo popularne. Dlatego jako klienci powinniśmy cieszyć się, że stanieją usługi wszelkiego rodzaju, wycieczki turystyczne, bilety samolotowe, samochody (w dół pójdą ceny używanych samochodów), a także usługi telekomunikacyjne, czyli możemy liczyć na wyjątkowo tanie oferty abonamentów telefonicznych, internetowych, tanie aparaty telefoniczne i telewizory.

Wikipedia – jowiszowa encyklopedia
15.01.2001 została uruchomiona Wikipedia, internetowa encyklopedia, którą redaguje setki tysięcy internautów na całym świecie i w kilkunastu językach. Wikipedia jest projektem, któremu ściśle patronuje Jowisz w Bliźniętach. Korzystanie z niej jest bezpłatne i każdy może korzystać z jej zawartości w dowolny sposób, a nawet modyfikować i kopiować treści w niej zawarte i udostępniać na swojej stronie internetowej. Jej cel też jest jowiszowy, bo jej twórcy mają zamiar stworzyć największą encyklopedię we wszystkich możliwych językach. W połowie 2012 roku polska wersja Wikipedii zawierała ponad 909 000 haseł.

Horoskop Wikipedii

Wikipedia 15.01.2001, godzina nieznana (horoskop postawiony na godz. 12:00),
St. Petersburg, Floryda, USA, klasyfikacja: X, źródło: www.wikipedia.org


Wikipedia często jest zawodnym źródłem wiedzy, bo tworzą ją ludzie, którzy często nie są specjalistami w danej dziedzinie. Jednak przewagą Wikipedii nad innymi tego rodzaju projektami jest jej nastawienie na szybkie dostarczanie informacji i uaktualnianie ich, co też jest naturą Jowisza w Bliźniętach. Horoskop Wikipedii ma ciekawie postawionego Merkurego, który znajduje się w znaku Wodnika (rozwijanie idei, upowszechnianie informacji) w dobroczynnym trygonie do Jowisza w znaku Bliźniąt. Takie trygon zapewnia ciągły dopływ osób, którzy tworzą nowe hasła, szybki przepływ informacji oraz stale powiększającą się liczbę haseł (Merkury jest w stałym znaku). Merkury tworzy kwadraturę z Marsem, co wskazuje, że hasła są szybko uaktualnianie, ale też dyskusje między administratorami i twórcami haseł są bardzo ostre. W tym horoskopie są jeszcze trzy trygony, które sprawiają, że serwis rozwija się tak szybko. Słońce, które oznacza osoby zarządzające serwisem i głównych administratorów oraz redaktorów, jest w trygonie z Saturnem, planetą zarządzania, reguł i porządku. To harmonijne połączenie Słońca i Saturna w znakach ziemskich sprawia, że mimo tak luźnej struktury i liberalnych zasad działania, encyklopedia wciąż działa i systemy kontroli i redakcji haseł wyłapują chociaż te najbardziej podstawowe błędy merytoryczne. Wikipedią zarządza Fundacja, która regularnie zbiera fundusze na utrzymywanie i rozwój serwisu. Drugi trygon tworzą Księżyc w znaku Wagi i Uran w znaku Wodnika, co gwarantuje szybkie wdrażanie nowych technologii oraz duży przypływ młodych użytkowników. Trzeci trygon tworzą Wenus w znaku Ryb z Marsem w znaku Skorpiona. To połączenie planet przesądza o popularności serwisu i łatwej obsłudze.

Lata z Jowiszem w Bliźniętach:
21.07.1905-30.07.1906
1.07.1917-13.07.1918
12.06.1929-26.06.1930
26.05.1941-10.06.1942
9.05.1953-24.05.1954
22.04.1965-21.09.1965, 17.11.1965-5.05.1966
23.08.1976-16.09.1976, 3.04.1977-20.08.1977, 30.12.1977-12.04.1978
22.07.1988-30.07.1989
30.06.2000-13.07.2001
11.06.2012-26.06.2013,
27.05.2024-9.06.2025,
9.05.2036-24.05.2037,
23.04.2048-5.05.2049.

Jest to fragment artykułu "VIII dom: fakty i mity", który został opublikowany w numerze 1-2(6-7)/2012 kwartalnika "Astrologia Profesjonalna".

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588