Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Numer 1(1)/2010

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 1(1)/2010
90 stron, okł‚adka kolorowa, zawartość‡ czarno-biała
cena 24,99 zł

Od redakcji

ASTROLOGIA W PRAKTYCE

Descendent -€“ spotkanie ze Ś›wiatem
Miłosława Krogulska
Kiedy zaczynamy myśleć‡ o tym, jacy jesteś›my, musimy porównać‡ się do innych ludzi. Przenosimy się wtedy w obszar opozycyjny do ascendentu, czyli nawiązujemy do descendentu oraz domu VII, którego descendent jest jednocześ›nie wierzchoł‚kiem. Ten obszar mówi nam o szeroko poję™tych związkach - czyli społ‚ecznych aktywnoś›ciach oraz o dział‚aniach, jakich podejmujemy się razem lub na rzecz innych ludzi.

Jak interpretować‡ solariusze. Część 1
Izabela Podlaska
Różnica między urodzinami kalendarzowymi i urodzinami astrologicznymi jest taka, że astrologowie obchodzą… urodziny w ten dzień, godzinę i minutę™, kiedy Słońce powraca w zodiaku dokł‚adnie w to samo miejsce (co do minuty i sekundy ką…towej), w którym był‚o w momencie naszych narodzin. Przedstawiamy podstawowe reguły interpretacji.

WARSZTAT ASTROLOGA

Animodar -€“ znaczenie i zastosowanie
Piotr Piotrowski
Animodar to najstarsza technika rektyfikacji horoskopu urodzeniowego. Zrę™by tej metody objaś›nione został‚y w Tetrabiblos Ptolemeusza, a ostateczną… formę™ nadali jej astrologowie arabscy. Najwię™kszą popularność‡ zyskał‚a w astrologii renesansowej.

Horoskop bez godziny
Miłosława Krogulska
Wielu astrologów uważa, że horoskopu bez osi nie powinno się™ wcale interpretować‡, bo osie i domy są… tym, co w horoskopie stanowi o niepowtarzalności każdego czł‚owieka. Ale czasami musimy zaryzykować‡. Nawet, jeś›li zdobyte w ten sposób informacje są… niepeł‚ne, to i tak mogą… być‡ bardzo użyteczne dla nas lub dla naszych klientów.

ASTROLOGIA MUNDALNA

Saturn i Pluton. Autokracja i plutokracja – sprzeczność‡ czy synteza?
Jarosł‚aw Gronert
W trakcie realizacji aspektów Saturna do Plutona wykuwane są i stosowane symboliczne pierś›cienie władzy i mocy, fascynują…ce i zniewalają…ce nie tylko poddanych i wł‚adców, ale także ich twórców i użytkowników. Połączenie energii Saturna z Plutonem to symboliczne lub rzeczywiste konstruowanie i forsowanie zapór, budowanie i zdobywanie twierdz -€“ siłą… lub podstępem.

ASTROLOGIA HORARNA

Jak zadawać pytania?
Izabela Podlaska
Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować‡ w tę™ firmę™, szybko dowiemy się™ tego używają…c technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić‡. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętnoś›ci prawidł‚owego zadawania pytań„ zależy, czy odpowiedź bę™dzie trafna i zadowoli osobę™ pytają…cą…. Jak wię™c zadawać‡ pytanie w astrologii horarnej?

NAUKA ASTROLOGII

Tranzyty Marsa
Miłosława Krogulska
Mars w horoskopie urodzeniowym to energia, odwaga, działanie i brawura. Jego tranzyty potrafią wzniecić burzę w spokojnych zakątkach horoskopu. Warto przeanalizować, jak cykl Marsa realizuje się w naszym horoskopie, bo dzięki temu może się nam udać opanować marsowe energie i odkryć w sobie siły, o jakie się nawet nie podejrzewaliśmy.

Klasyfikacja dat
Izabela Podlaska
Niektórzy astrologowie sami na oko ustalają… godzinę™ urodzenia i korzystają… z niej podczas kursów czy umieszczają… je w swoich publikacjach. Aby uniknąć zamieszania, warto zawsze podawać‡ źródło pochodzenia daty urodzenia czy wydarzenia. Na ś›wiecie używa się™ również klasyfikacji dat stworzonej przez amerykań„ską… astrolog Lois Rodden. W naszym kwartalniku przy każdej dacie podajemy jej klasyfikację™.

Zać‡mienie. Spotkanie z przeznaczeniem
Izabela Podlaska
Kiedy na niebie tworzy się™ zać‡mienie Słońca, z punktu widzenia Ziemi Słońce jest wtedy zasłonięte przez Księżyc - brak jest wię™c światła, nie widzimy źródła energii życia na Ziemi, bo przesł‚ania nam je cień„ Księżyca. Podobnie jest z zać‡mieniami Księżyca, które tworzą… się wtedy, kiedy ziemia rzuca cień na Księźyc, a my na niebie widzimy cień„ Ziemi. Dlatego zać‡mienia od wieków są… uważane przez astrologów za zł‚e i przynoszące same nieszczęścia i kłopoty. Czy tak jest rzeczywiście?

KLASYCY ASTROLOGII

Wywyższenia
Klaudiusz Ptolemeusz
Teoria władztw, wywyższeń, wygnań i upadków według Ptolemeusza w tłumaczeniu Izabeli Podlaskiej z wersji angielskiej "€žTetrabiblos"€ w tłumaczeniu J. M. Ashmanda.

Zapowiedzi

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588