Kwartalnik Astrologia Profesjonalna

Numer 1(2)/2011

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 1(2)/2011
90 stron, druk czarno-biał‚y, okł‚adka kolorowa
cena 24,99 zł

SPIS TREŚšCI

Od redakcji

3 Regulus -€“ królewska gwiazda
Miłosława Krogulska
Regulus, przez ostatnie 2160 lat najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lwa, przeszedł‚ 6 stycznia 2011 roku do znaku Panny. To wspaniał‚a okazja, aby przyjrzeć‡ się™ dział‚aniu gwiazd stał‚ych. Serce Lwa to królewska gwiazda, która od swoich podopiecznych zdaje się wymagać po prostu szlachetnego charakteru i dotrzymywania sł‚owa.

15 Jak interpretować‡ solariusze. Część‡ 2
Izabela Podlaska
Drugim etapem pracy z solariuszem jest jego analiza jako odrę™bnego horoskopu. Aby to zrobić, musimy najpierw znaleźć dwie ważne planety, których położenie w solariuszu pomoże nam odczytać‡ najważniejsze informacje. Pierwsza z nich to wł‚adca znaku, w jakim wypada ascendent solariusza, zwany w skrócie wł‚adcą solariusza (WS). Drugą… ważną… planetą…, któłrej szukamy w solariuszu, jest wł‚adca roku (WR).

27 Horoskop plotki
Piotr Piotrowski
Dawne reguł‚y interpretowania horoskopu zasł‚yszanej informacji wciąż mogą okazać się przydatne, niekoniecznie do weryfikowania faktów medialnych, ile raczej do upewnienia się™, czy informacje, pogł‚oski, plotki, jakie docierają do nas za poś›rednictwem innych ludzi, są… prawdziwe, czy fał‚szywe.

34 Zać‡mienia na planetach
Izabela Podlaska
Zaćmienia na planetach wyznaczają nowe kierunki w naszym życiu, nagle zmieniają naszą perspektywę i sprawiają, że docieramy do ukrytych i uśpionych energii naszego horoskopu związanych z daną planetą. Koniunkcje sprawiają, że doświadczamy wewnętrznej przemiany, a planeta, którą aspektuje koniunkcją zaćmienie, często ujawnia swoje ukryte, nieaktywne dotąd oblicze

47 Wstęp do astrologii
Miłosława Krogulska
Astrologia jest bardzo starym systemem wróżebnym, który powstał z obserwacji nieba. Jest uniwersalnym alfabetem, zbiorem przemyślnie ułożonych i powiązanych ze sobą symboli, które od wieków fascynują człowieka i opisują oraz wyjaśniają jego życie na Ziemi.

49 Księżyc jako dusza horoskopu
Miłosława Krogulska
Interpretacja pozycji Księżyca w horoskopie urodzeniowym jest kluczem do zrozumienia postawy życiowej, jaką przyjmuje właściciel horoskopu. Słońce i ascendent mówią nam o sposobie działania i opinii, jaką mamy na swój temat. Księżyc dotyczy spraw bardziej ulotnych, ale nie mniej istotnych. Określa typ naszej emocjonalności, wskazuje na poziom naszego zaufania do siebie i świata.

65 Ważność pytania
Izabela Podlaska
Zanim zaczniemy szukać odpowiedzi w horoskopie horarnym na zadane pytanie, musimy określić, czy horoskop jest ważny, czy nie. Jeśli horoskop nie spełnia określonych warunków, odpowiedź na zadane pytanie będzie niemożliwa lub trudna do odczytania. Dzięki nim możemy określić, czy horoskop horarny jest w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie, a co najważniejsze, czy pytanie opisuje sytuację, o którą pytamy.

70 Wielka koniunkcja
Alexander von Schlieffen
W przeszłości największymi planetami, które można było dostrzec na niebie, były Jowisz i Saturn. Zawsze, kiedy się spotykały, na niebie był widoczny wielki świecący punkt. To zjawisko występuje mniej więcej co dwadzieścia lat. Spotkanie Jowisza i Saturna było uważane za najważniejsze astrologiczne wydarzenie. Mówiono wtedy, że „Stary król odchodzi, nowy król przybywa”.

77 Władca zać‡mienia
Izabela Podlaska
Zanim zinterpretujemy działanie zaćmienia na planetę w naszym horoskopie, musimy znaleźć w horoskopie zaćmienia planetę, która jest jego władcą. Według Ptolemeusza naturę i działanie zaćmienia odczytamy poprzez analizę jego planetarnego władcy. W Tetrabiblos przedstawił on reguły oceny siły zaćmień.

82 Solariusz Polski na 2010. Część 1
Miłosława Krogulska
W solariuszu 2010 dla świata większość planet władana jest przez malefiki. Mars włada Merkurym i Wenus, a w ciągu roku pod jego władztwem znalazły się także Jowisz i Uran. Pluton i Neptun władane są przez Saturna. Słońce w horoskopie ingresu w Barana zawsze będzie władane przez Marsa. Być może dlatego dawni astrologowie w horoskopie ingresu szukali przede wszystkim wiadomości na temat tego, jak przebiegać będą wojny.

Zapowiedzi

Nowoś›ci

Astrologiczne aforyzmy medyczne

Jeśli Księżyc porusza się szybko i jest wzrastający oraz tworzy aplikacyjny sekstyl lub trygon z władcą ascendentu, nawet jeśli jest pod horyzontem, to przyspiesza leczenie, a jeszcze lepiej jest, jeśli zachodzi recepcja

Jak zadawać pytania horarne?

Kiedy chcemy wiedzieć, czy zdamy jutro egzamin, czy on do mnie wróci lub czy warto zainwestować w tę firmę, o wiele szybciej i dokładniej dowiemy się tego używając technik astrologii horarnej. Ale zanim zadamy pytanie, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Nie, to wcale nie żarty. Od umiejętności prawidłowego zadawania pytań zależy, czy odpowiedź będzie trafna i zadowoli osobę pytającą. Jak więc zadawać pytanie w astrologii horarnej?

Zagadka noworoczna: Skąd ten cytat?

Zapraszam do rozwiązania naszej zagadki noworocznej. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi ten cytat?

Brando, Marlon

Marlon Brando dzięki swoim rolom stał się symbolem seksu i prawdziwego buntownika, co doskonale oddaje symbolikę znaku Barana, pełną odniesień do siły i męskości.

Morin, Jean Baptiste

Morin obliczał datę podróży pod swój horoskop. Księżyc podróży jest w koniunkcji z jego urodzeniowym Merkurym.

Budowa domu

Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Jednak za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły.

Horoskop podróży

Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Dom VIII: fakty i mity

Ósmy dom jest domem następującym, któremu przypisuje się jakość stałą, żywioł wody i powiązanie ze znakiem Skorpiona. Ósmy dom jest mało dynamiczny, bo to w domach kardynalnych coś się dzieje, a w domach upadających rzeczy poddawane są procesowi analizy, zmiany i doskonalenia.

Co nam przyniesie Jowisz w znaku Bliźniąt?

Jowisz na wygnaniu działa inaczej, niż się tego spodziewamy. Nie włada tym znakiem, a wręcz jest na wygnaniu ze swojego królestwa, bo znak wygnania jest opozycyjny do znaku, którym dana planeta włada.

Znak Barana

Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

Jak nauczyć się astrologii?

Wiele osób pyta mnie, czy każdy może zostać astrologiem. Odpowiadam zawsze, że tak! Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich stać się ciekawym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii?

Jowisz w Bliźniętach od 11.06.2012

11 czerwca Jowisz wejdzie do Bliźniąt i zostanie w nim aż do 26 czerwca 2013 roku. Będzie szansa na pozytywne zmiany w twoim życiu. Jowisz po zodiaku wędruje dostojnie i powoli. Przez jeden znak przechodzi mniej więcej rok. Niczym wielki czarodziej przynosi zmiany i pielęgnuje dobre cechy każdego znaku. Branże i dziedziny, które aktualnie wskazuje, stają się dostępne dla większej liczby ludzi, a to sprzyja sukcesom i zadowoleniu.

Redakcja

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poświę™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa

Napisz do nas
Tel. kom: 0-600-218-488/588

© 2011-2018 Albireo s.c.

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna jest jedynym czasopismem poś›wię™conym profesjonalnej astrologii, jakie ukazuje się™ na polskim rynku.

Adres redakcji:
ul. Pruszkowska 29/259,
02-119 Warszawa
e-mail: redakcja (mał‚pa) astrologiapro.pl
tel. kom: 0-600-218-488/588